Kompleksowe wsparcie z zakresu IT i współpracy z NFZ
Rozliczamy:
  • Ambulatoryjna Opieka Spec
  • Leczenie stomatologiczne
  • Opieka paliatywna i hosp.
  • Opieka długoterminowa
  • Opieka psychiatryczna
  • Podstawowa opieka zdrow.
  • Rehabilitacja lecznicza
  • Profilaktyczne prog. zdrow.
  • Leczenie szpitalne
  • Świadczenia piel. i opiek.
  • Zaopatrzenie w wyroby med.

Więcej...

Opinie naszych Klientów

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 – formularze elektroniczne do samospisu

 

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011r. jest pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, m.in. konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno – społecznej oraz społeczno – ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską.

Wiele osób może być zainteresowanych samospisem przez internet. Opcja ta za pomocą stron https://nsp2011.spis.gov.pl będzie dostępna do 16 czerwca. Zaletą tej metody jest możliwość dopełnienia obowiązku spisowego w dogodnym dla nas terminie. Dla wielu Polaków ważne również może być to, że dzięki temu nie będą musiały wpuszczać do swoich domów obcych osób.

W ramach NSP2011 prowadzone jest badanie pełne oraz badanie reprezentacyjne o poszerzonej tematyce. Badanie reprezentacyjne przeprowadza się u osób, których mieszkania zostały wylosowane do badania. Rodzaj badania, którym objęta jest osoba dokonująca samospisu ustalany jest na podstawie podanego na formularzu adresu zamieszkania. Po potwierdzeniu adresu, nie może on być już zmieniany.

Aby skorzystać z możliwości samospisu należy w przeglądarce internetowej wejść na stronę https://nsp2011.spis.gov.pl a następnie kliknąć odsyłacz „formularz identyfikacyjny”. Aby potwierdzić swoją tożsamość w systemie należy podać swój PESEL oraz NIP, a w przypadku gdy nie znamy numeru NIP miejscowość urodzenia oraz nazwisko panieńskie matki. Po wypełnieniu formularza identyfikacyjnego otrzymujemy login i hasło pozwalające na samospisanie. Dane logowania aktywne są przez 14 dni od daty pierwszego zalogowania. Pozwala to na ewentualne poprawki wprowadzonych danych. W przypadku gdy zapomnimy hasła konieczne będzie ponowne wypełnienie formularza identyfikacyjnego oraz skontaktowanie się z konsultantem poprzez infolinię (800 800 800 dla telefonów stacjonarnych oraz 22 44 44 777 dla telefonów komórkowych).

Po identyfikacji i zalogowaniu się do systemu spisowego możliwe będzie udzielenie odpowiedzi na pytania spisowe. W zależności od rodzaju spisu (badanie pełne lub o poszerzonej tematyce) zakres i tematyka pytań będzie różna. W przypadku badania pełnego konieczne będzie udzielenie odpowiedzi na pytania o aktualne miejsce zamieszkania, dotychczasowe zmiany adresów zamieszkania, stan cywilny, kraj urodzenia, obywatelstwo, narodowość, języki jakimi się posługujemy w domu i osoby małoletnie znajdujące się pod naszą opieką. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż 10 minut, łącznie z identyfikacją i wypełnianiem formularza spisowego.
W przypadku badania o poszerzonej tematyce pytań będzie znacznie więcej, będą one również o wiele bardziej szczegółowe. Wszystkie osoby obawiające się samospisu przez Internet mają możliwość zapoznania się zarówno z instrukcjami obsługi spisu pełnego oraz o poszerzonej tematyce, jak również skorzystania z wersji demonstracyjnej obu rodzajów badań. Szczególnie dzięki wersji demonstracyjnej możliwe jest zapoznanie się z pytaniami spisowymi oraz wcześniejsze przygotowanie odpowiedzi.

Instrukcje obsługi aplikacji spisowej dostępne są pod adresami:
Spis pełny http://www.spis.gov.pl/nsp/doc/NSP2011_online_pelny.pdf
Badanie o poszerzonej tematyce http://www.spis.gov.pl/nsp/doc/NSP2011_online_reprezentacyjny.pdf
Wersja demonstracyjna aplikacji spisowej dostępna jest pod adresem https://nsp2011demo.spis.gov.pl.